O nas

Kilka słów o nas

Bentzon Carpets została założona w 1976 roku przez dwóch braci Johna i Hansa Bentzonów wraz z ich partnerem Tage Bajlum.

Mottem firmy jest zachowanie tradycyjnych metod tkania, przy zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań i na zaawansowanych technologicznie krosnach. Większość wykładzin dywanowych Bentzon wytwarzana jest z najwyższej jakości czystej wełny. Bentzon Carpets kontynuuje produkcję tradycyjnych rodzajów wykładzin dywanowych – poszukiwanych i docenianych przez klientów na całym świecie.  Rocznie fabryka produkuje minimum 2 mln mkw wykładzin.

Na terenie Polski firmę Bentzon reprezentuje firma Polflor Sp. z o.o.

Aktualnie w sprzedaży mamy 6 dominujących kolekcji, dostępnych w rulonie i płytkach 50x50 cm. Produkty przeznaczone do ciężkich zastosowań są produkowane z najnowocześniejszego włókna poliamidu lub w w proporcji 80% wełny i 20 % poliamidu .

Ze względu na swoje właściwości wykładziny Bentzon są podzielone na komercyjne - kontraktowe oraz domowe. Wykładziny kontraktowe są dedykowane miejscom o dużym natężeniu ruchu, takich jak sklepy, biura, kina, biblioteki, lotniska, hotele czy nawet środki transportu, na przykład pociągi.